Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

O mě

 Kdo jsem:

Jmenuji se Sylva Kiara Šmardová.

Narodila jsem se a žiji na Valašsku. Od dětství ráda tvořím. Jako dítě jsem navštěvovala výtvarný kroužek a keramiku. Přesto jsem se v dětství více věnovala sportu a koním. Vystudovala jsem obor: dostihový jezdec. Jako učeň jsem jezdila dostihy. Po vyučení jsem pracovala v zahraničí.

Po návratu jsem za vydělané penízky vystudovala ještě soukromou školu obor: podnikání.

K tvoření jsem se vrátila až na mateřské dovolené v roce 2001. Výtvarné činnosti se tedy věnuji 18 let. Namalovala jsem si nejprve obrazy do své domácnosti, následně pro své přátelé. Později jsem měla možnost vystavovat v roce 2007 své obrazy v Praze. Věnovala jsem se také keramice. Pracovala jsem v keramické dílně. Vymyslela jsem svůj vlastní způsob plastického zdobení. Keramiku jsem vystavovala v roce 2008 v Ostravě na výstavě bytových doplňků.

V roce 2010 se stalo mou láskou hedvábí. K hedvábí mě přivedla má práce s dětmi. V roce 2010-2012 jsem vedla děti ve výtvarném kroužku. Učila jsem je poznávat různé výtvarné techniky. Práce s dětmi mě velmi těšila a podpořila mou vlastní kreativitu a tvorbu. Jsem kreativec samouk, který nachází v tvorbě své naplnění a radost.

Od roku 2008 pracuji jako terapeut Bachových esencí. Vyučuji tarot, přednáším o alternativních a esoterických tématech. ( Mé další stránky: www.bachovyesence.eu ) Ve své profesi se věnuji léčivé síle minerálů. Tvořím cínované šperky, které ženy zdobí a zároveň harmonizují. Při tvorbě šperků, šálů a šátků využívám také znalosti o barvách, energetických centrech člověka – čakrách a o symbolech. Snažím se, aby mé výrobky působily na člověka harmonicky a energeticky.

V posledních dvou letech se věnuji také tvorbě z vlny, do jejíž tajů mi pomohla proniknou Chami Peer. Věnuji se převážně tvoření bytostí z vlny.

V roce 2018 jsem se vrátila k malování. Začala navštěvovat kurzy kresby portrétů pod vedením Igor Janíček.

Od roku 2016 jsem držitelkou regionální značky Beskydy originál produkt pro cínovaný šperk a ručně malované hedvábí. Mé výrobky si našly cestu do těchto zemí : Slovensko, Belgie, Rakousko, Anglie, Lotyšsko, Itálie, Indonésie, Francie, Černá hora, Rumunsko, Německo,  Švýcarsko, Izrael, Amerika - USA - Texas a Kalifornie, Austrálie.

 

Když tvořím, tak jsem :-) Co děláme pro ostatní žije dál.......