Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

Cínované šperky

Cínované šperky

 

Tvorbě cínovaného šperku se věnuji od roku 2013. Miluji minerály a tak se pro mě tvorba cínovaných šperků stala velikou láskou. Nejraději tvořím z minerálů, našich českých Vltavínů. Mám radá také fosílie, meteority a umělecké sklo. Pracuji intuitivně. Návrhy nevytvářím.

 Věnuji se také tvorbě šperků na zakázku.

Jelikož mám velice ráda Valašsko a Beskydy, jsem od roku 2016 držitelkou regionální značky: Beskydy originál produkt pro CÍNOVANÉ ŠPERKY a a RUČNĚ MALOVANÉ HEDVÁBÍ.
Mé šperky si našly cestu již do 9 zemí Evropy, Austrálii a Izraele. Hedvábí také do USA.Tímto propaguji ruční práci z Beskyd jak v České republice tak v zahraničí. http://www.regionalni-znacky.cz/

 

Co je cínovaný šperk ?

Cínované šperky, jsou ručně vyrobené šperky většinou pomocí pájky nebo pájecí stanice technikou měkkého pájení. Každý kus je tedy originál. Nejedná se o žádné odlitky. Mé šperky jsou tvořeny technikou měkkého pájení. Cínování pochází z ČESKÉ REPUBLIKY. Šikovné cínařky najdeme i na Slovensku a několik v Polsku. Tato technika je poměrně mladá.

Z čeho je vyrobený cínovaný šperk? 
K výrobě cínovaného šperku používám cín s příměsí 3 % stříbra, měděný drát, měděný plech, minerály, perly, korály, lávu, fosílie,  tektity, meteority a umělecké sklo.  Šperky jsou zavěšeny na hedvábí, které sama dobarvuji ke šperku, na řetízku nebo na kůži.  Spousta cínařek a cínařů má svůj vlastní styl a rukopis jako v každém jiném oboru umění.

VŠECHNY ŠPERKY JSOU MÉ VLASTNÍ NÁVRHY. KAŽDÝ KUS JE ORIGINÁL.

Jak pečovat o cínovaný šperk:

Péče o cínový šperk není  náročná, cín je materiál trvanlivý. K ošetření jeho povrchu ihned po výrobě je nutné použít olejový Antioxidační přípravek. Cínové šperky není vhodné nenamáčet ve vodě.

Na koupel rozhodně odkládáme. Doporučuji chránit šperky před stykem s jakýmikoli chemickými přípravky - prostředky na mytí nádobí, parfémy, krémy na ruce atd. Po čase se častým namáčením může postupně sedřít patina. Jednou za čas je dobré šperk znovu natřít antioxidačním olejem a následně přeleštit. Můžeme použít i olivový olej nebo olej navaření. Pokud šperk zrovna nenosíte, ukládejte jej do krabičky, aby se na něm neusazoval prach, který jde ze záhybů pak špatně odstranit.

 
CÍNOVANÉ ŠPERKY NA MÍRU.
OSOBNÍ TALISMANY.
ŠPERKY NA OBJEDNÁVKU.

Po dohodě je možné zhotovit i tzv. Šperk na míru. Šperky působí jako OSOBNÍ TALISMANY. Záleží na Vás, k čemu má Váš Osobní talisman sloužit. Možností je spousta. Např. pro ochranu, na posílení energie, pro posílení zdraví, pro harmonizaci organizmu, k psychické vyrovnanosti, pro štěstí, pro odvahu, na harmonizace čaker, pro podporu kreativity, pro zlepšení komunikativních schopností, pro duchovní vývoj, pro ochranu v těhotenství, pro zvládání strachů, pro ochranu proti negativitě a zlu, pro větší sebevědomí, pro odvahu atd. Šperk mohu zhotovit z minerálu, který si vyberete. Po dohodě můžeme vybrat minerál společně, dle jeho působení. S výběrem Vám ráda pomohu. Doba zhotovení 1-2 týdny. Cena: od 400 Kč a více dle ceny minerálu a náročnosti zhotovení. Pokud je minerál ve vyšší ceně vždy upozorním předem.